CrossFit

Regulārie lasītāji varbūt jau būs pamanījuši, ka es nodarbojos ar CrossFit. Nezinātājiem- tā ir jau pasen (precīzāk- 2000.gadā, lai gan CrossFit sistēmas pamatlicējs ir treneris jau kopš 1974.gada) izveidota vispārīgās fiziskās sagatavotības sistēma, kuras popularitāte Amerikā no 2007. līdz 2017.gadam ir vismaz desmitkāršojusies un katrā sevi cienošā pilsētā ir vismaz viena CrossFit zāle (krosfiteru valodā- bokss). Līdz Eiropai šis popularitātes vilnis ir nonācis vēlāk. Līdz Latvijai- attiecīgi- vēl vēlāk. Rīgā pirmais bokss nav pat vēl 5 gadus (pirmais oficiālais tikai kopš 2014.gada janvāra). 2014.gada maijā Rīgā atvērās lielākais Baltijas bokss- CrossFit Teika (2016.gada februārī pārsaucās par CrossFit 4 Life), kuru ilgāku laiku apmeklēju arī es. Tas bija trešais oficiālais bokss. Ceturtais (bij. rūpnīcas VEF teritorijā) sāka darboties 2014.gada decembrī, bet vēlāk atteicās no licences un tagad vienkārši strādā ar līdzīgu metodiku. Piektais- 2015.gada pavasarī ievācās savās telpās Juglā (vēlāk- turpat blakus pārcēlās uz plašākām un tagad, iespējams, ir lielākais Baltijas bokss). Tie ir tikai oficiālie (t.i. tie, kuri maksā 3000$ gadā centrālajam CrossFit-am par tiesībām izmantot CrossFit nosaukumu, tas, protams, nav viss- ir vēl jābūt sertificētiem treneriem, atbilstošam aprīkojumam u.tt.). Neoficiāli vēl Rīgā ir vismaz 4 grupas, kur cilvēki paši vai treneru pavadībā nodarbojas ar CrossFit. Bez Rīgas CrossFit vēl ir Liepājā (neesmu 100% drošs, bet šķiet, ka tur bija pirmais bokss Latvijā, kas darbojās pēc CrossFit metodikas), Ventspilī, Aizputē, Saldū. Tāpat ir arī klasiskie fitnesa klubi, kuros ir treniņu programmas ar CrossFit līdzīgām nodarbībām.

CrossFit ir rinda standarta vingrinājumu kompleksi, pēc kuriem krosfiteri var samērīties. Pamazām arī es tos visus plānoju iziet un ar laiku tos, protams, atkārtot, lai uzlabotu rezultātus. Plus- vēl ir arī standarta spēka vingrojumi (spiešana guļus, svarcelšana- gan raušana, gan spiešana, pievilkšanās, pumpēšanās u.tml.), kuru rezultātus jāpieķer klāt, lai var sekot līdzi progresam.

Reizi gadā (februāra beigās- martā) visi pasaules krosfiteri sacenšas savā starpā pēc centrālā CrossFit izziņotiem vingrinājumiem/standartiem. Tas saucas CrossFit Open. No CrossFit Open labākie nonāk uz reģionālajām sacensībām, kur izfiltrē labākos no labākajiem, kuri jūlijā sacenšas par pasaules fitākā cilvēka titulu.
Mani CrossFit Games: