Auto. Ligier X-TOO

Ligier X-TOOKad pirms četriem gadiem rakstīju par Aixam, tad man bija tāds jautājums- vai CSDD šādus braucamrīkus Latvijā atzīst par mopēdiem kā to ir paredzējis ražotājs. Par Aixam tā arī neesmu neko vairāk uzzinājis, toties savām acīm pārliecinājos, ka Aixam konkurentu (arī franču) ražotais Ligier X-TOO braukā ar mopēda numuru (skatīt bildēs zemāk) un parkojas kā mopēds (un cik var noprast pēc policijas attieksmes- tas ir OK, jo soda kvītis logā nav salīmētas). Tāpēc mana atbilde šādu mopēdauto kārotājiem- jā, pērciet un braukājiet kā ar mopēdu, bet ja kāds kaut kur piesienas, tad iebakstiet acīs numura zīmi, kurai ir tikai viens burts un tas ir “M” ;-)

Par Ligier X-TOO runājot… Tam ir puslitrīgs divcilindru dīzeļdzinējs ar 5.5 zirgspēkiem, atļautais maksimālais ātrums 45 km/h (bet parasti jau tomēr var izspiest arī vairāk), svars- 350 kg, automātiskā transmisija, priekšas piedziņa. Ligier ir arī citi modeļi- X-TOO Max (šāds pats tikai nedaudz garāks), Nova (pavecs modelis), Ambra (aizstāja X-TOO), Dué First (ražo kopš 2015. gada) un pats jaunākais modelis Ligier JS50.

Ligier Dué First

Ligier Dué First

Vācijā lietotu X-TOO var nopirkt pa 2000€ (labā stāvoklī ap 5500€ – 6000€), Dué First pa 6-8 tūkstošiem, bet svaigs JS50 tikko no salona- sākot no vienpadsmit ar pus tūkstošiem.

Ligier JS50

Ligier JS50

One thought on “Auto. Ligier X-TOO

  1. Toms says:

    Pa kādam retam Aixam esmu redzējis Rīgā uz ielas. Vēl daži eksemplāri ir (bija) atrodami SS.lv jau piereģistrēti.
    Uz Brīvības ielas ir arī Aixam salons. :D

Komentēšana slēgta.