Mobilais. Bite, kur tu lido?

Klusu un nepamanīti pašā Ziemassvētku priekšvakarā Bite izziņoja, ka viņus ir nopirkuši. Relīzīte bija īsa un konkrēta.

Šodien, 24.decembrī, Mid Europa Partners (“Mid Europa”), vadošais investīciju fonds Centrālajā, Austrumeiropā un Turcijā, kopā ar Providence Equity Partners (“Providence”)- starptautisku privāto investīciju uzņēmumu, paziņoja, ka ir uzsākuši vienošanās procesu, saskaņā ar kuru Providence pārņems Bité Finance International BV  (“BITE” vai “BITE Grupa”) no “Mid Europa” par šobrīd neizpaužamu summu. Darījumu ir paredzēts pabeigt 2016.gada pirmajā ceturksnī.

Daudziem, es pat teiktu- gandrīz visiem- tas neko neizsaka. Tāpēc tulkoju saprotamā valodā. Līdz šim Bite grupas partneris ārpus Latvijas un Lietuvas bija Vodafone. Providence, savukārt, ir bijis vairāku mobilo sakaru uzņēmumu īpašnieks dažādās valstīs, kurās arī Vodafone nebija savs operators, taču vēlāk Vodafone šos uzņēmumus nopirka. Tāpēc atļaušos minēt, ka Latvijā gada- divu laikā būs Vodafone, kas ir viens no pasaulē lielākajiem sakaru (ne tikai mobilo sakaru!) uzņēmumiem (ar apgrozījumu, kas nedaudz pārsniedz visu Latvijas iekšzemes kopproduktu).

Ko tas nozīmē mums? Šobrīd- neko. Bet kad Vodafone būs klāt, tad mums tirgū būs vēl viens nopietns spēlētājs, kurš spēs konkurēt ar apvienoto Lattelecom-LMT (ja tos tiešām nolems apvienot). Tas nozīmē, ka par pagaidām varam neuztraukties par to, ka Lattelecom un LMT apvienošanās rezultātā mums paaugsies cenas par komunikācijām.

Vodafone

© telegraph.co.uk

Protams, tas ir tikai minējums, bet papētot Providence Equity Partners darbību- tieši tā tas viss izskatās.