Alus. Lielvārdes kviešu

Varbūt jau pamanīji, ka veikalu plauktos kādu laiku grozās alus ar Lielvārdi nosaukumā. Sākotnēji bija kaut kādi mēģinājumi Lielvārdes alus darīšanas tradīcijas atjaunot- jau rakstīju par Lennewarden, tad kaut kādā brīdī Lāčplēša alus (kam arī saknes meklējamas Lielvārdē) izdomāja, ka viņi cels augšā Lielvārdes vārdu (atvainojos par kalambūru). Tādejādi ir tapuši Lievārdes gaišais un Lielvārdes tumšais. Šo sēriju ir papildinājis Lielvārdes Kviešu alus.

Lielvārdes kviešu
Kā jau liecina nosaukums- tas ir kviešu alus. Kas par to nemaz neliecina- tā ir pudele. Ir ierasts, ka kviešu alus tiek pildīts gaišos traukos, lai izceltu kviešu alus gaišo (bālo, citkārt- pilnīgi balto) krāsu. Nezinu, kāda bija Royal Unibrew cilvēku doma, kad viņi izlēma par labu tumšajam stiklam, bet tā būs bijusi kāda drūma diena, kad visi lielie lēmēji bija izkāpuši no gultas ar kreiso kāju, turklāt uzreiz iekāpuši čībā, kurā piekakājis kaķis. Nu nedrīkst kviešu alu pildīt tumšos traukos! Nē, drīkst, bet tas nav labais tonis, jo:
a) bojā priekšstatu par ražotāju,
b) maldina potenciālo pircēju, kurš tumšos traukos ir radis redzēt tumšo alu, porteri, svētku alu un tamlīdzīgus dzērienus,
c) piešķirt smagnējīguma sajūtu tik ļoti vieglajam kviešu alum.
Visādi citādi- kviešu alus, kā kviešu alus. Starp Latvijā ražotajiem varētu būt ja ne labākais, tad viens no labākajiem (ražotājs savā mājas lapā raksta, ka visa produkcija ar nosaukumu “Lielvārdes” tiek ražota Līvu alus darītavā Liepājā). Taču ja salīdzina ar, manuprāt, vislabāko kviešu alu- Hoegaarden, tad nu tur vēl ir daudz vietas izaugsmei.

Lielvārdes kviešu alus ir viegls (kā jau kviešu alum jābūt), vidēji stiprs (5,3°), dūmakains (jo ir nefiltrēts), minimāli rūgts (arī- kviešu alus raksturīgā iezīme). Ja tiks saglabāta saprātīga cenu politika, tad vasarā šis varētu būt diezgan pieprasīts. Iemet citrona šķēlīti glāzē, atlaidies pavēnī un izbaudi!

Piecas zvaigznes no desmit

P.S. Šajā pašā sērijā tagad ir pieejams arī Lielvārdes IPA. Mēģināšu tuvākajā laikā nomedīt.

One thought on “Alus. Lielvārdes kviešu

  1. [...] sāksim ar Ilzes 2014.gada garšīgo izvilkumu. Tālāk uzdzeram Lielvārdes kviešu alu un uzēdam sāļos krekerus ar garšaugiem. Vēl mums piedāvā trīs sieru sāļo kūku un [...]

Komentēšana slēgta.